Дуже часто постає питання, як зняти стару плівку або рекламу зі стекол, вітрин, автомобіля або будь-який інший поверхні. Найлегше звичайно звернутися в спеціалізовану компанію, у якої є великий досвід в цій справі (як правило, це ті ж фірми, які виготовляють подібну рекламу). Так як існує дуже багато тонкощів в цій справі, і самостійно видалити плівку і клей, не пошкодивши при цьому поверхню або ЛКП - не просто. У Києві демонтаж плівки ви можете замовити у нас. Але якщо ви з якихось причин вирішили провести демонтаж плівки самостійно, ця інструкція допоможе Вам у цьому.
Як зняти стару плівку з автомобіля
Найважливіше при демонтажі плівки - температура навколишнього середовища і поверхні. Є невелике правило - чим тепліше, тим легше знімається плівка, так як при нагріванні її клейка основа розм'якшується. Плюс до всього цього, стара плівка зазвичай всихає і при демонтажі стає крихкою, знімається шматочками, ламається, що дуже ускладнює процес. Знову-таки нагрів робить її більш еластичною, і процес стає легше. Тому демонтаж краще проводити в теплу пору або прогрітому боксі. Можна користуватися технічним феном, попередньо нагріваючи область демонтажу.
1. Ви просто відклеюєте якийсь зручний край плівки і тягнете за нього. Якщо це поверхня - скло, можна попередньо розрізати плівку на смужки канцелярським ножем, що спростить демонтаж ОРАКАЛА, так як тонкі смужки 5-10 см, знімаються легше. Але цей спосіб не підходить, якщо це автомобіль або пластик, так як ви можете пошкодити лак на поверхні.
Тягнути плівку треба, пробуючи це під різними кутами до поверхні і перевіряючи різну швидкість. Таким чином ви знайдете найбільш легкий спосіб демонтажу плівки. При цьому треба звертати увагу, скільки залишається на поверхні клею, так як видалити клей набагато складніше, ніж саму плівку.
При демонтажі плівки з пластикових листів, дуже важливо притискати матеріал до столу плоским широким предметом (наприклад, будівельних правил) в районі демонтажу, інакше є ризик зламати або деформувати ПВХ.
У разі якщо плівка знімається шматочками, демонтаж можна робити спеціальним скребком з лезом (але тільки по склу, цинку, або іншим стійким до подряпин основам). Для цього поверхню змочується мильною водою або м'яким розчинником (спирт, лайт спірит). Після чого плівка видаляється з поверхні скребком.
3. Демонтаж плівки з пластикових листів можна проводити за допомогою тубуса. Для цього з краю демонтується шматок плівки достатньою шириною, щоб можна було обгорнути його навколо тубуса 1-2 рази. Після чого тубус прокочують по плівці, і він зніме всю плівку по всій ширині, намотуючи знятий вініл на себе.